• Zmenšit velikost písma
Aktuality na havířovském "horním gymplu"

Potřetí v řadě za sebou v Republikovém finále basketbalu dívek

Email Tisk PDF

Naše děvčata v poklidném tempu a bez zaváhání proplula turnajem krajského kola a kvalifikací na RF v basketu dívek. Krajské kolo konané v Novém Jičíně bylo o něco málo dramatičtější než včerejší kvalifikace s vítězi krajů Olomouckého a Zlínského, přesto naše holky zvítězily v každém utkání řádově o desítky bodů.

Celý článek...

Terciáni získali bronzové medaile v Okresním kole v šachu 2017

Ve středu 13. 12. 2017 se v Orlové konalo Okresní kolo v šachu družstev. Družstvo nižšího gymnázia ve složení Jiří Havlíček, Ivo Walach, Marek Menšík a Patrik Vodák (všichni tercie) si účast vybojovalo před měsícem druhým místem na Městském kole. Okresního kola SŠ se za nás zúčastnil tým ve složení Martin Kudláček (8.A), Vít Walach (1.A4), Ondřej Kohut (6.A) a Pavel Herboczek (5.A).

Florbalový podzim

Na konci minulého měsíce se výběr našich starších žáků ze tříd sekunda A, tercie A, kvarta A zúčastnil městského kola ve florbalu ZŠ. Z dvanácti přihlášených družstev, kde bylo velmi těžké najít nějaký slabší tým, jsme po velkém boji vybojovali pěkné třetí místo a z toho vyplývající postup do okresního kola. Úspěch je o to cennější, že při našem teprve druhém startu na tomto turnaji-loni jsme nepostoupili mezi poslední čtyři-jsme letos stanuli na „bedně“.

Česká lingvistická olympiáda 2017

Se starořečtinou, abcházštinou, lugandštinou gáwrijštinou a sundským písmem se potýkali studenti ve školním kole letošní České lingvistické olympiády.

Martin Crhán opět vyhrál Krajské kolo Chemické olympiády kategorie A

Martin Crhán se v pátek 8.12.2017 umístil v Krajském kole Chemické olympiády nejvyšší kategorie A již podruhé na 1. místě.

Futsalisté obhájili prvenství

Naši fotbalisté obhájili prvenství v městském kole ve futsale chlapců, které se tradičně konalo v tělocvičně na krytém bazénu.

Informace MŠMT k přijímacímu řízení 2017/18

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo komplexní informaci pro přijímací řízení na střední školy a konzervatoře, které se koná ve školním roce 2017/2018.

Workshop „Den, kdy se mlčelo“

Co to byla kolektivizace a jak ovlivnila život na vesnici, si mohli vyzkoušet kvintáni během workshopu, který proběhl ve středu 22.listopadu.