Gymnázium, Havířov-Podlesí, příspěvková organizace

Z Havířova do Evropy

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Aktivity studentů Mimoškolní akce ME v basketbale žen U18

ME v basketbale žen U18

Email Tisk PDF

Od 5. do 13. srpna 2017 proběhlo v maďarské Šoproni Mistrovství Evropy v basketbale žen do 18 let. Českou republiku reprezentovaly i tři studentky našeho gymnázia: Anežka Kopecká, Natálie Rašková a Anna Kubíčková.

V prvním utkání vyhrála ČR nad Slovinskem 73:57. Podrobnosti najdete např. na oficiálních stránkách ME.

Druhé utkání ve skupině sehrají naše reprezetantky v neděli 6. 8. 2017 od 19:45 s Ruskem. Sledovat jej můžete např. zde.

Česká republika po celé utkání vedla, i o 17 bodů, ale v poslední čtvrtině Rusky důsledným presingem snížily až na rozdíl 4 bodů. V závěru ale naše děvčata udržela pevné nervy a nakonec to dopadlo skvěle: Česká republika - Rusko 64:53. Blahopřejeme. Podrobnosti zde.

Poslední utkání základní skupiny sehrají holky v pondělí 7.8. od 20:15 proti Litvě. Přímý přenos bude k dispozici zde.

Česká republika - Litva 71:60. Podrobnosti zde. Holky opět udělaly ze zápasu drama, když v poslední čtvrtině dovolily soupeřkám snížit až na tři body. Z prvního místa skupiny C postupujeme do play-off.

Ve středu 9.8. od 15:15 hrajeme proti Bosně a Hercegovině. Přímý přenos bude na stejném místě.

Po nečekaně nervózním prvním poločase a vedení jen o tři body reprezentantky ČR nakonec porazily Bosnu a Hercegovinu 75:55. Podrobnosti zde.

Ve čtvrtfinále narazí ČR na Švédsko. Hraje se ve čtvrtek 10.8. od 15:45. Přímý přenos sledujte na webu zde.

První body v utkání padly až po 2 minutách a 55 sekundách hry. Pak se ale naše hráčky rozstřílely a byl z toho jednoznačný zápas. Česko - Švédsko 71:43 a jsme v semifinále. Aťka byla nejlépe doskakující hráčkou našeho týmu. Podrobnosti zde.

Semifinále hrají naše děvčata v sobotu v 18:00. Soupeř bude znám dnes (čtvrtek) večer - bude to vítěz duelu Maďarsko - Belgie.

Tak Belgie. Těsně porazila domácí. Naše reprezentantky tedy můžou Belgičankám oplatit porážky z posledních dvou přípravných turnajů.

Česká republika - Belgie 49:63. Podrobnosti zde. Po vyhrané první čtvrtině 16:8 přišel ve 2. Q obrat a soupeřky se dostaly do vedení, které navýšily až na 10 bodů. Naše reprezentantky pořád bojovaly a v poslední čtvrtině stáhly na rozdíl dvou bodů. Nevyužili jsme ale dvě šance na vyrovnání a Belgičanky zápas dotáhly k výhře.

V neděli 13.8. od 18:00 hraje Česká republika o třetí místo. Přímý přenos sledujte na webu zde. Soupeř bude znám po druhém semifinále (dnes 20:15) Francie - Srbsko.

Srbky otočily průběh druhého semifinále a proto soupeřem našich děvčat budou hráčky Francie.

V utkání o třetí místo proti Francii jsme zaostávali hlavně v úspěšnosti střelby - a to jak z pod koše, tak zdálky. Za stavu 8:8 jsme nevyužili několik dobrých šancí, naopak soupeřky měly tři úspěšné tříbodové pokusy za sebou. Pak následoval na naší straně úmyslný faul a Francie odskočila o další tři body. Poločas 23:32 pro Francii. Ve 3. Q ještě Francie zvýšila na 10tibodový náskok, ale Češky snížily až na tři body. Po 3. čtvrtině prohráváme 39:43. V poslední čtvrtině utkání jsme stáhli až na dva body, ale střelba (jak ukazuje i výsledné skóre) se nám nadále nedařila a tak konečný stav Česká republika - Francie 48:55. Podrobnosti zde.

Naše reprezentace tedy skončila v Evropě na čtvrtém místě. Blahopřejeme celému týmu a zvláště našim studentkám!

 

Kontakt

ZŘIZOVATEL

kraj

Gymnázium, Havířov-Podlesí,
je příspěvkovou organizací
Moravskoslezského kraje

Adresa:
Gymnázium, Havířov-Podlesí, p. o.
Studentská 11/1198
73601 Havířov

E-mail školy: gymnazium@gsh.cz

Datová schránka: hqef7p2

URL: http://www.gsh.cz

Telefon: +420 596 411 156
Fax: +420 596 475 053

Náměty a připomínky k webu a systému Bakaláři

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

F.S.C. BEZPEČNOSTNÍ PORADENSTVÍ a.s.,
IČ: 25884646
Vítkovická 1994/22, 702 18 Ostrava,
e-mail: poverenecMSK@fsc-ov.cz

Joga na GSH

Strom fotogalerie

Náhodný obrázek