Gymnázium, Havířov-Podlesí, příspěvková organizace

Z Havířova do Evropy

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Partnerské školy Greiz Návštěva studentů z Greiz

Návštěva studentů z Greiz

Email Tisk PDF

Jak ta moje Němka bude asi vypadat, co si s ní budu povídat, budeme si rozumět? Tohle asi běhalo mou hlavou a hlavami všech ostatních. Čekáme na nádraží, až se konečně objeví. Konečně! Objevili se s kufry a taškami… Teď tady stojíme a koukáme na sebe… ,, No tak, seznamte se!‘‘, vybízí nás paní profesorka. Constanze jsem poznala podle obrázku i ostatní spolužáci si s úsměvem podávali ruce se svými novými kamarády. Rodiče, kteří nás čekali v autech před nádražím nás odvezli do svých domovů, kde čekaly pečlivě uklizené pokojíčky a něco na uvítanou. Jen jsme se otočili a už jsme je vedli do pizzerie na Bludovickém kopci.

Ráno nás čekaly bohaté snídaně a připravené svačiny. V mnohých domácnostech bylo slyšet větu: ,,Teda, mami, ti Němci by mohli přijet častěji, takovou snídani nám normálně neděláš!‘‘ Rychle, rychle, jdeme na vlak, jedeme totiž do Olomouce. Po prohlídce pamětihodností se jdeme podívat na náměstí. Je 17. listopadu a na počest státního svátku je v Olomouci na náměstí připraveno socialistické městečko, tak můžeme vidět, jak to před dvaceti lety vypadalo. Můžete si třeba vystát frontu na banány…Večer vedeme naše německé kamarády do čajovny.

Ve středu jdeme do školy, ale jen si zahrát volejbal a odpoledne jedeme do Ostravy, kde jsme dostali test o tomto městě, a tak jsme pobíhali po informacích, abychom zjistili správné odpovědi. Taktéž na Masarykově náměstí bylo socialistické městečko. Na poslední večer jsme objednali bowling ve Střele, a tak naši kamarádi měli možnost trochu se protáhnout.

Budík nemilosrdně zvoní, je 6:00 19. 11. Mamka volá z kuchyně: ,,Vstávat, vlak na vás nepočká!‘‘ Jedeme dnes do Prahy. Po dlouhé cestě se jedeme ubytovat do hostelu Na Klamovce. Sníme si svačinky a jdeme poznat krásy Prahy. Nejprve jsme viděli kostel sv. Mikuláše a už šlapeme do kopce na Pražský hrad, kde obdivujeme katedrálu sv. Víta. Samozřejmě nesmíme vynechat Staroměstské náměstí s Orlojem, Karlův most a Václavské náměstí. Na Národní třídě si naši hladoví němečtí partneři zajdou na večeři, a pak se unavení vracíme zpátky do hostelu. Ráno po snídani se rozdělíme: německá skupina se jde podívat na muzeum Franze Kafky a česká na Vítkovský památník. Sraz máme na Staroměstském náměstí, kde se podíváme na odbíjení Orloje a jdeme na oběd. S plným žaludkem vyrážíme na Václavské náměstí a do obchodního centra na nákupy. Už se blíží večer a my se na nádraží loučíme s našimi kamarády, kteří v Praze ještě přenocují, a pak se vrací domů. ,, Tschüss! Auf Wiedersehen!‘‘, loučíme se a těšíme se na dubnové shledání.

 Lucie Gawlovská za žáky 4.A           

 

Kontakt

ZŘIZOVATEL

kraj

kraj

Gymnázium, Havířov-Podlesí, je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje

Adresa:
Gymnázium, Havířov-Podlesí, p. o.
Studentská 11/1198
73601 Havířov

E-mail školy: gymnazium@gsh.cz
Evidence úředních e-malů: gsh@po-msk.cz
(max. velikost 20 MB a formáty DOC, DOCX, GIF, JPEG, JPG, PDF, RTF, TIF, XM, XMLX, ZFO) 
Datová schránka: hqef7p2
Telefon: +420 596 411 156
Mobil: +420 734 276 344
Školní facebookové stránky: https://www.facebook.com/gymplhavirovpodlesi/
Úřední hodiny podatelny: 6:30 - 14:30 hod

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

Jobman, s.r.o.
se sídlem
Livornská 449, Praha - 109 00,

IČO: 27177726,

doručovací / komunikační adresa:
Sedmidomky 456/2, Praha – 101 00,

dpo@dpohotline.cz,

telefon: +420 910 120 377
datová schránka: tkyd8fz

Více zde

Strom fotogalerie

Náhodný obrázek