Gymnázium, Havířov-Podlesí, příspěvková organizace

Z Havířova do Evropy

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Partnerské školy Greiz Výměnný pobyt s partnery z Greiz

Výměnný pobyt s partnery z Greiz

Email Tisk PDF

V letošním roce se studenti naší školy opět zúčastnili výměnného projektu s partnerskou školou Ulf-Merbold - Gymnasium v městě Greiz, umístěném v jihovýchodní části Durynska. Setkání, které proběhlo ve dnech 12. - 17. 11. 2012, bylo velice příjemným zpestřením pro žáky nejen kvarty, ale také kvinty, sexty, septimy a žáky třetího ročníku čtyřletého gymnázia, kteří tuto výměnu absolvovali už po několikáté se stejným nadšením.

 

V pondělí večer se žáci zapojení do projektu sešli ve škole a připravili slavnostní tabuli pro německé studenty, kteří dorazili kolem 18:00. Po přivítání se většina odebrala domů ubytovat své nové německé kamarády, jiní vymysleli společný program.

Druhý den se opět všichni sešli ve škole, kde proběhlo přivítání studentů panem ředitelem následované prohlídkou školy a hrou volejbalu, ve které po počátečním zaváhání s přehledem zvítězili studenti partnerské školy. Po obědě jsme společně vyrazili do Ostravy, kde se konala prohlídka areálu Vítkovických železáren a návštěva nákupního centra Nová Karolina. Večer všichni měli společný program ať už na bowlingu nebo v čajovně.

Ve středu jsme si mohli přispat, jelikož odjezd od školy do Kopřivnice byl až v 9 hodin. V Kopřivnici jsme navštívili Technické muzeum a vedlejší město Štramberk, kde jsme podnikli příjemnou procházku a někteří se vydali až nahoru ke Štramberské trúbě. Následoval společný oběd, ke kterému byla tradiční česká svíčková s knedlíkem, po které se jen zaprášilo.

Ve čtvrtek následovalo první loučení mezi českými a německými studenty a německá skupina  doplněná devíti českými studenty ze tříd 4.A a 6.A, se vypravila do našeho hlavního města, Prahy. Po čtyřhodinové cestě autobusem jsme dojeli k ubytovně, kam jsme si uložili zavazadla a s nadšením vyběhli do ulic na prohlídku našeho hlavního města. Ta začala na Václavském náměstí a pokračovala přes Staroměstské náměstí s orlojem, přes Karlův most na Malou stranu až k Německé ambasádě. 

Pátek začal velmi vydařenou prohlídkou Břevnovského arciopatství, které se nachází na okraji Prahy, spojenou s prohlídkou kláštera, kostela, přilehlých budov a podzemních archeologických prostor. Po načerpání nové energie na obědě jsme se vydali k Pražskému hradu, tam jsme nahlédli mimo jiné i do katedrály svatého Víta a pokračovali na Staroměstské náměstí, kde jsme měli „Freizeit“ na nákupy a večeři.

V sobotu nám nezbývalo nic jiného než si sbalit věci, rozloučit se a odjet domů.

Tato akce je vždy velkým přínosem pro žáky mluvící německy ale i pro ty, kteří si mezi německými studenty najdou dobré přátele. Všichni se už moc těšíme na červen, kdy by měla proběhnout druhá část projektu, návštěva Německa českými studenty.

 

Kontakt

ZŘIZOVATEL

kraj

kraj

Gymnázium, Havířov-Podlesí, je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje

Adresa:
Gymnázium, Havířov-Podlesí, p. o.
Studentská 11/1198
73601 Havířov

E-mail školy: gymnazium@gsh.cz
Evidence úředních e-malů: gsh@po-msk.cz
(max. velikost 20 MB a formáty DOC, DOCX, GIF, JPEG, JPG, PDF, RTF, TIF, XM, XMLX, ZFO) 
Datová schránka: hqef7p2
Telefon: +420 596 411 156
Mobil: +420 734 276 344
Školní facebookové stránky: https://www.facebook.com/gymplhavirovpodlesi/
Úřední hodiny podatelny: 6:30 - 14:30 hod

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

Jobman, s.r.o.
se sídlem
Livornská 449, Praha - 109 00,

IČO: 27177726,

doručovací / komunikační adresa:
Sedmidomky 456/2, Praha – 101 00,

dpo@dpohotline.cz,

telefon: +420 910 120 377
datová schránka: tkyd8fz

Více zde

Strom fotogalerie

Náhodný obrázek