Gymnázium, Havířov-Podlesí, příspěvková organizace

Z Havířova do Evropy

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Partnerské školy Greiz Výměnný pobyt v Greiz 2010

Výměnný pobyt v Greiz 2010

Email Tisk PDF

V dubnu se 20 našich studentů vypravilo na týdenní výměnný pobyt do durynského města Greiz. Završil se tak již osmý rok vzájemných výměn.

Naše žáky očekával pestrý týden plný nejrůznějších aktivit.

První den nám přálo počasí a plánovaná vycházka lesem podél řeky Elster v slunečním jasu byla velmi zajímavá také díky setkání s místními ochránci přírody, kteří nás informovali o mapování výskytu divoké kočky na daném území. Po delším pochodu všem přišel vhod piknik, který u místního hrnčíře připravili němečtí partneři.

Další den se naše skupina rozdělila na dívky a chlapce. Chlapce čekal výklad o důležitosti užívání bezpečnostních pásů v autě, na což navázal praktický test. Dívky se vydaly do Plauen za historií pověstné plauenské paličkované krajky. V muzeu jsme se dozvěděli celé dějiny výroby krajky od rukodělných počátků přes primitivní stroje až po dnešní výrobu, která však přes postupující automatizaci stále ještě nedokáže vynechat lidský faktor.

Ve čtvrtek následoval celodenní výlet do Lipska. Po zajímavé prohlídce města ve stopách J. S. Bacha , J. W. Goetha a dalších významných osob spjatých s tímto městem jsme se vydali do Grassiho muzea, které skrývá poklady z oblasti národopisu, designu a hudby.

Pátek zahájilo loučení s maturanty, které komentovali studenti Petr Bartoň a Tereza Koblihová následovně: „Tradici mají podobnou jako my. Škola byla obložena studenty, kteří rtěnkami útočili na mladší bezbranné spolužáky. Na rozdíl od našich maturantů za to ovšem nechtěli žádný poplatek. Na školním dvorku potom pokračovala oslava. Součástí oslavy bylo například složení zkoušky k získání řidičského průkazu. Učitelé museli v dětském plastovém autíčku projet slalom v určitém čase. Nebýt všudypřítomné zimy, která nás Německem většinu času provázela, mohli jsme si tuto oslavu pořádně užít!“ Po této atrakci následovala prohlídka výstavy rytin v letohrádku. Odpolední workshop pak zúročil celotýdenní zážitky vytvářením kreseb či zdobením skleněných mís a talířů kousky paličkované krajky. Tečkou za úspěšným týdnem byla večerní diskotéka s grilováním.

 

Kontakt

ZŘIZOVATEL

kraj

kraj

Gymnázium, Havířov-Podlesí, je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje

Adresa:
Gymnázium, Havířov-Podlesí, p. o.
Studentská 11/1198
73601 Havířov

E-mail školy: gymnazium@gsh.cz
Evidence úředních e-malů: gsh@po-msk.cz
(max. velikost 20 MB a formáty DOC, DOCX, GIF, JPEG, JPG, PDF, RTF, TIF, XM, XMLX, ZFO) 
Datová schránka: hqef7p2
Telefon: +420 596 411 156
Mobil: +420 734 276 344
Školní facebookové stránky: https://www.facebook.com/gymplhavirovpodlesi/
Úřední hodiny podatelny: 6:30 - 14:30 hod

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

Jobman, s.r.o.
se sídlem
Livornská 449, Praha - 109 00,

IČO: 27177726,

doručovací / komunikační adresa:
Sedmidomky 456/2, Praha – 101 00,

dpo@dpohotline.cz,

telefon: +420 910 120 377
datová schránka: tkyd8fz

Více zde

Strom fotogalerie

Náhodný obrázek