Gymnázium, Havířov-Podlesí, příspěvková organizace

Z Havířova do Evropy

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Pověřenec pro ochranu osobních údajů

Naše gymnázium má zastoupení mezi oceněnými pedagogy a žáky.

Email Tisk PDF

 Letošní dvacátý osmý březen patřil, jak jsme již řadu let zvyklí, havířovským pedagogům a žákům. Ve Společenském domě byli oceněni nejlepší učitelé a žáci základních a středních škol a školských zařízení.

Mezi deseti oceněnými pedagogy naši školu reprezentovala Mgr Alena Adamková.

Nadstandardní práce Mgr. Adamkové v přípravě žáků na krajská a celostátní kola chemické olympiády a vynikající výsledky žáků v těchto soutěžích, nenechaly nikoho na pochybách o tom, že jí ocenění právem náleží.

 V kategorii Žák základní školy a víceletého gymnázia byli oceněni čtyři nejlepší. Dva z nich jsou reprezentanty našeho „Horního gymplu“. Jedno místo patří gymnáziu Komenského a jedno základní škole Moravská

 Ocenění z rukou primátorky města Havířov převzal všestranně nadaný Milan Kolář z tercie. Milan zvítězil ve školním roce 20016/2017 s velikým bodovým náskokem v okresním kole zeměpisné olympiády v kategorii B, pomyslnou palmu vítězství si odnesl z okresního kola Pythagoriády a 2.místo v okrese vybojoval v matematické soutěži KLOKAN.

Na podium společenského domu Reneta pro ocenění vystoupila Karolína Kozlová, taktéž z tercie. Karolína se po vítězství v oblastní soutěži poprvé kontaktovala s konkurencí v celorepublikovém kole Olympiády mladých chovatelů v odbornosti Kočky. Úroveň její odborné práce a znalosti v oboru přesvědčily porotu o tom, že první místo v České republice Karolíně právem patří.

Pouze tři středoškoláky navrhla výběrová komise k ocenění v kategorii Žák střední školy. Stejně jako v kategorii mladších jsou dva od nás, z „Horního gymplu“ .

Evžen Wybitul z oktávy A je studentem s mimořádně širokým spektrem vědomostí a dovedností. Evžen vybojoval ve školním roce 2016/2017 10. místo mezi středoškoláky z celé České republiky v mezinárodní soutěži Best in English, 2. místo v krajském kole soutěže Finanční gramotnost a 1. místo v krajském kole a umístění v první desítce v národním kole soutěže o internetové bezpečnosti. Evžen, kterého si spojujeme s aktivní prací pro školu a spolužáky je, jak výsledky napovídají, i vynikajícím reprezentantem naší školy.

Druhým oceněným je Matyáš Zima z oktávy B. Matyáš reprezentoval po vítězství v okresním a následně krajském kole Moravskoslezský kraj v celorepublikovém kole prestižní soutěže Středoškolské odborné činnosti v oboru pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času. Ze 152 prací žáků středních škol z celé České republiky v tomto oboru byla Matyášova práce (vedoucí práce Mgr. Alena Kotterbová) odbornou porotou zařazena na vynikající 5.místo.

Všichni ocenění si zaslouží poděkování učitelů i žáků za příkladnou reprezentaci naší školy na veřejnosti.

Karel Foniok, ředitel

20180328_173508
20180328_174006
20180328_190410
20180328_190109

 

Kontakt

ZŘIZOVATEL

kraj

kraj

Gymnázium, Havířov-Podlesí, je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje

Adresa:
Gymnázium, Havířov-Podlesí, p. o.
Studentská 11/1198
73601 Havířov

E-mail školy: gymnazium@gsh.cz
Evidence úředních e-malů: gsh@po-msk.cz
(max. velikost 20 MB a formáty DOC, DOCX, GIF, JPEG, JPG, PDF, RTF, TIF, XM, XMLX, ZFO) 
Datová schránka: hqef7p2
Telefon: +420 596 411 156
Mobil: +420 734 276 344
Školní facebookové stránky: https://www.facebook.com/gymplhavirovpodlesi/
Úřední hodiny podatelny: 6:30 - 14:30 hod

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

Jobman, s.r.o.
se sídlem
Livornská 449, Praha - 109 00,

IČO: 27177726,

doručovací / komunikační adresa:
Sedmidomky 456/2, Praha – 101 00,

dpo@dpohotline.cz,

telefon: +420 910 120 377
datová schránka: tkyd8fz

Více zde

Strom fotogalerie

Náhodný obrázek