Gymnázium, Havířov-Podlesí, příspěvková organizace

Z Havířova do Evropy

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Předměty Ruský jazyk Mimořádné ocenění poroty v ústředním kole Puškinova památníku

Mimořádné ocenění poroty v ústředním kole Puškinova památníku

Email Tisk PDF

Vítězové krajského kola Puškinova památníku - Ars Poetica v hudební kategorii Eduard Kácal (5.A), Boris Kácal (3.A), Karolína Minková a Michal Slonina (2A4) postoupili do kola ústředního, které se konalo 6.června v Praze. Za své vystoupení tito studenti obdrželi Mimořádné ocenění poroty, což je nejvyšší možné ocenění. Za zmínku stojí i to, že Eduard Kácal a Michal Slonina takového úspěchu dosáhli již podruhé (loni vystoupili v Praze společně se spolužákem Ondřejem Kohutem).

Děkujeme našemu týmu za úspěšnou reprezentaci našeho gymnázia na celonárodní úrovni a přejeme další úspěchy v příštích soutěžích.

Jak celou akci prožili a zhodnotili výše jmenovaní studenti si můžete přečíst níže.

 

Čeká nás dlouhá cesta. S tímto pocitem stálo v pondělí 5. června na havířovském vlakovém nádraží sedm účastníků výpravy. Všichni měli jediný cíl a tím byla celostátní přehlídka ARS Poetica Puškinův památník v Praze. V 14:40 nastupovali do vlaku paní profesorka Mastná jako pedagogický doprovod, rodič jednoho z účastníků, Karolína Minková jakožto skvělá houslistka, Michal Slonina, vyhlášený kytarista, Boris Kácal jako doprovod na bicí nástroje, Ondřej Pomkla, pomocná síla a psychická podpora a nakonec má maličkost, Eduard Kácal, kterému byl svěřen akordeonový doprovod a zpěv.

Za pozdního odpoledne jsme se již octli na Hlavním nádraží. Co nejrychleji jsme se přemístili na skromné ubytování v Holešovicích. Pak výprava vyhodnotila, že by možná nebylo na škodu využít zbývajícího času k malé procházce. Ta se však poněkud vymkla kontrole. Stalo se tak, že jsme viděli převážnou část historického centra a ve 23:30 jsme se stále nacházeli na Hradčanech. Toho dne jsme ušli chvályhodných 18 kilometrů.

Zahájení se konalo v 9:30 v ruském středisku vědy a kultury. V 8:30 mělo dost účastníků výpravy stále půlnoc. I přes to jsme se na zahájení dostavili včas. Již tradičně nás přivítal ne zrovna nejlepší zvukař a nedostatek zvukařské techniky. Navzdory těmto nedostatkům jsme byli svědky úžasných a originálních hudebních a hereckých vystoupení. Náš hudební příspěvek se nám v rámci našich možností také povedl, za což jsme pak byli oceněni mimořádným oceněním poroty.

S pocitem úspěchu jsme se po ukončení přehlídky odebrali na Hlavní nádraží. Zpáteční cesta proběhla klidně, ve vlaku jsme měli tu jedinečnou příležitost strávit nějaký čas s dalšími účastníky přehlídky a dokonce nás svou přítomností mile překvapila paní profesorka Čížová. V pozdních večerních hodinách jsme se vrátili zpět do Havířova, a tak byla naše cesta u konce.

Tímto bych chtěl všem muzikantům velmi poděkovat za přátelský kolektiv, který jsme si vytvořili a za jedinečný hudební výkon. Velký dík patří také paní profesorce Mastné, díky které se naše škola může v rámci této soutěže dále reprezentovat, jelikož její ochota nám co nejvíce vyhovět a pomoct nezná hranice. Na závěr také děkuji Ondrovi Pomklovi, který nám pomáhal s technickým zabezpečením v průběhu celé akce. Na shledanou a snad zase za rok!

 Eduard Kácal, student 5.A

.

pp2017uk01
pp2017uk02
pp2017uk03
pp2017uk04
pp2017uk05
pp2017uk06
pp2017uk07
pp2017uk08
pp2017uk09
pp2017uk10
pp2017uk11
pp2017uk12
pp2017uk13

 

Kontakt

ZŘIZOVATEL

kraj

Gymnázium, Havířov-Podlesí,
je příspěvkovou organizací
Moravskoslezského kraje

Adresa:
Gymnázium, Havířov-Podlesí, p. o.
Studentská 11/1198
73601 Havířov

E-mail školy: gymnazium@gsh.cz

Datová schránka: hqef7p2

URL: http://www.gsh.cz

Telefon: +420 596 411 156
Fax: +420 596 475 053

Náměty a připomínky k webu a systému Bakaláři

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

F.S.C. BEZPEČNOSTNÍ PORADENSTVÍ a.s.,
IČ: 25884646
Vítkovická 1994/22, 702 18 Ostrava,
e-mail: poverenecMSK@fsc-ov.cz

Joga na GSH

Strom fotogalerie

Náhodný obrázek