Gymnázium, Havířov-Podlesí, příspěvková organizace

Z Havířova do Evropy

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Předměty Ruský jazyk Mimořádné ocenění poroty v ústředním kole Puškinova památníku

Mimořádné ocenění poroty v ústředním kole Puškinova památníku

Email Tisk PDF

Vítězové krajského kola Puškinova památníku - Ars Poetica v hudební kategorii Eduard Kácal (5.A), Boris Kácal (3.A), Karolína Minková a Michal Slonina (2A4) postoupili do kola ústředního, které se konalo 6.června v Praze. Za své vystoupení tito studenti obdrželi Mimořádné ocenění poroty, což je nejvyšší možné ocenění. Za zmínku stojí i to, že Eduard Kácal a Michal Slonina takového úspěchu dosáhli již podruhé (loni vystoupili v Praze společně se spolužákem Ondřejem Kohutem).

Děkujeme našemu týmu za úspěšnou reprezentaci našeho gymnázia na celonárodní úrovni a přejeme další úspěchy v příštích soutěžích.

Jak celou akci prožili a zhodnotili výše jmenovaní studenti si můžete přečíst níže.

 

Čeká nás dlouhá cesta. S tímto pocitem stálo v pondělí 5. června na havířovském vlakovém nádraží sedm účastníků výpravy. Všichni měli jediný cíl a tím byla celostátní přehlídka ARS Poetica Puškinův památník v Praze. V 14:40 nastupovali do vlaku paní profesorka Mastná jako pedagogický doprovod, rodič jednoho z účastníků, Karolína Minková jakožto skvělá houslistka, Michal Slonina, vyhlášený kytarista, Boris Kácal jako doprovod na bicí nástroje, Ondřej Pomkla, pomocná síla a psychická podpora a nakonec má maličkost, Eduard Kácal, kterému byl svěřen akordeonový doprovod a zpěv.

Za pozdního odpoledne jsme se již octli na Hlavním nádraží. Co nejrychleji jsme se přemístili na skromné ubytování v Holešovicích. Pak výprava vyhodnotila, že by možná nebylo na škodu využít zbývajícího času k malé procházce. Ta se však poněkud vymkla kontrole. Stalo se tak, že jsme viděli převážnou část historického centra a ve 23:30 jsme se stále nacházeli na Hradčanech. Toho dne jsme ušli chvályhodných 18 kilometrů.

Zahájení se konalo v 9:30 v ruském středisku vědy a kultury. V 8:30 mělo dost účastníků výpravy stále půlnoc. I přes to jsme se na zahájení dostavili včas. Již tradičně nás přivítal ne zrovna nejlepší zvukař a nedostatek zvukařské techniky. Navzdory těmto nedostatkům jsme byli svědky úžasných a originálních hudebních a hereckých vystoupení. Náš hudební příspěvek se nám v rámci našich možností také povedl, za což jsme pak byli oceněni mimořádným oceněním poroty.

S pocitem úspěchu jsme se po ukončení přehlídky odebrali na Hlavní nádraží. Zpáteční cesta proběhla klidně, ve vlaku jsme měli tu jedinečnou příležitost strávit nějaký čas s dalšími účastníky přehlídky a dokonce nás svou přítomností mile překvapila paní profesorka Čížová. V pozdních večerních hodinách jsme se vrátili zpět do Havířova, a tak byla naše cesta u konce.

Tímto bych chtěl všem muzikantům velmi poděkovat za přátelský kolektiv, který jsme si vytvořili a za jedinečný hudební výkon. Velký dík patří také paní profesorce Mastné, díky které se naše škola může v rámci této soutěže dále reprezentovat, jelikož její ochota nám co nejvíce vyhovět a pomoct nezná hranice. Na závěr také děkuji Ondrovi Pomklovi, který nám pomáhal s technickým zabezpečením v průběhu celé akce. Na shledanou a snad zase za rok!

 Eduard Kácal, student 5.A

.

pp2017uk01
pp2017uk02
pp2017uk03
pp2017uk04
pp2017uk05
pp2017uk06
pp2017uk07
pp2017uk08
pp2017uk09
pp2017uk10
pp2017uk11
pp2017uk12
pp2017uk13

 

Volný den pro žáky

Ředitel školy vyhlásil na pátek 29. 9. 2017  volný den pro žáky

Den otevřených dvěří na Krajském úřadě

Kontakt

ZŘIZOVATEL

kraj

Gymnázium, Havířov-Podlesí,
je příspěvkovou organizací
Moravskoslezského kraje

Adresa:
Gymnázium, Havířov-Podlesí, p. o.
Studentská 11/1198
73601 Havířov

E-mail školy: gymnazium@gsh.cz

Datová schránka: hqef7p2

URL: http://www.gsh.cz

Telefon: +420 596 411 156
Fax: +420 596 475 053

Náměty a připomínky k webu a systému Bakaláři

Strom fotogalerie

Náhodný obrázek